Mistrzostwa Polski w Disc Golfa w Złotowie?

07.05.2021   Autor: Jakub Sierakowski
352---58
Organizacja Mistrzostw Polski w Disc Golfa - tak ambitny plan mają pasjonaci tej gry ze Złotowa. W mieście jest już pole do gry, są także rozgrywki ligowe. Teraz gracze postanowili pójść krok dalej. I chociaż kryteria wymagane do organizacji zawodów mogą być trudne do spełnienia, to determinacji na pewno im nie brakuje.

Po prostu to zrobimy. Już z chłopakami postanowiliśmy, że to robimy. Tak naprawdę jesteśmy o krok od założenia stowarzyszenia na terenie Złotowa, które miałoby promować Disc Golf i go rozwijać. Mamy spisany statut, mamy całą ekipę założycielską. Zostało ostatnie spotkanie, podpisanie projektu i złożenie go do odpowiednich instytucji, żeby go zatwierdziły i po prostu to zrobimy. Nawet jeżeli mielibyśmy robić to nie na naszym polu, a w całkowicie nowym miejscu, tylko na przenośnych koszach - mówi Radomir Klaczyński, Bucks DGC Złotów, gracz Disc Golfa
Bo to właśnie kosze są niezbędnym warunkiem do organizacji mistrzostw. Na złotowskim polu jest ich 12, a wymaganych jest 18 o nieco większej, bo ponad stumetrowej długości. Jednak jak zapewniają organizatorzy, są na to przygotowani. Kolejnym warunkiem są głosy poparcia od profesjonalnych graczy z PDGA (Professional Disc Golf Association), czyli organizacji, w której są zrzeszeni. Są to gracze głównie z Warszawy i Katowic.

W tym roku w Złotowie odbędzie się kilka oficjalnych turniejów, które mają pozytywnie zareklamować projekt organizacji mistrzostw Polski wśród profesjonalnych graczy. Najbliższy możliwy termin organizacji zawodów, to 2022 rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group