Porady psychologów coraz bardziej potrzebne

03.05.2021   Autor: Jakub Sierakowski
---822
Ponad 40 procent Polaków uważa, że ich zdrowie psychiczne pogorszyło się przez pandemię. Tak wynika z badań. Pomoc można znaleźć na przykład w Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotowie. Jedyna tego typu placówka w Wielkopolsce niedawno obchodziła pierwszą rocznicę działania.
 
- Muszę powiedzieć, że po ponad roku działania naszego Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotowie, możemy ogłosić pewien sukces. Zdecydowanie polepszyły się możliwości dostępu do lekarzy psychiatrów, do psychologów, ale także pojawiły się nowe stanowiska, jak terapeuta środowiskowy, czy asystent zdrowienia. Dzięki temu w analogicznym okresie przed pandemią podwoiliśmy liczbę wizyt, które świadczymy naszym pacjentom - mówi Wojciech Czernaś, psychiatra, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotowie.
 
A do tej pory w Centrum Zdrowia Psychicznego udzielono niemal 9 tysięcy porad. W placówce można uzyskać pomoc m.in od siedmiu lekarzy psychiatrów, pięciu psychologów, terapeuty środowiskowego, czy sześciu pielęgniarek. Rok temu Centrum zaczęło działać niemal w tym samym czasie, w którym w Polsce rozpoczęła się pandemia koronawirusa. Przez to jego działanie było w pewnym zakresie ograniczone. W przypadku poprawy sytuacji pandemicznej, w ofercie Centrum pojawi się ponownie leczenie środowiskowe w domu pacjenta, a także sesje grupowe. Każdy kto potrzebuje pomocy lekarskiej, może ją uzyskać dzwoniąc do Centrum od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18 pod podany numer telefonu. (67 263 22 33 wew. 307.)

fot. pixaby

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group