Dziś Dzień Ziemi. W sobotę wielkie sprzątanie

22.04.2021   Autor: Redakcja
515---133
Dziś Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Klub Dobrego Klimatu wraz ze spółką Altvater Piła zapraszają pilan na sprzątanie terenów nadrzecznych wzdłuż ulicy Dąbrowskiego, niedaleko powstającej skateplazy. Akcja już w najbliższą sobotę, 24 kwietnia o godz. 14.00.

KDK zamierza raz w miesiącu sprzątać przyrodniczo cenny lub po prostu zaniedbany teren w Pile. Początek akcji już w najbliższą sobotę, kolejne będą prowadzone systematycznie aż do września.

- W ubiegłym roku udało nam się przeprowadzić kilka takich akcji. Tylko z rezerwatu nietoperzy usunęliśmy ponad 10 ton odpadów, udowadniając, że razem można skuteczniej działać dla środowiska - informuje dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. Tym razem, na rozpoczęcie cyklu wydarzeń, zapraszamy do wspólnego sprzątania terenów nadrzecznych wzdłuż ulicy Dąbrowskiego.
- Niestety zaśmieconych miejsc w Pile nie brakuje i obawiam się, że przez cały sezon będziemy mieli pełne ręce roboty. Wszystkich, którzy troszczą się o przyrodę i chcą żyć w czystym otoczeniu, zapraszam do wspólnego sprzątania nie tylko podczas sobotniej akcji, ale i wszystkich następnych - zachęca Marta Miciak, reprezentująca pilską Fundację Współdzielnia.

Firma Altvater podstawi kontener, zapewni worki na śmieci i rękawiczki. Weźmie również na siebie zagospodarowanie odpadów. Zbiórka na parkingu przy restauracji Molino 24 kwietnia o godz. 14.00.

opr. Altvater Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group