Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań. Co zaważyło?

09.04.2021   Autor: Michał Kępiński
1003---249
Dynamiczna sytuacja w Lechu Poznań absorbuje kibiców od jakiegoś czasu, także tych w naszym regionie. W zespole przy Bułgarskiej nastąpiło ostatnio sporo zmian: Dariusz Żuraw nie jest już trenerem drużyny. Nowym szkoleniowcem najprawdopodobniej zostanie Maciej Skorża. Wymiana szkoleniowca jest skutkiem słabych wyników Kolejorza w lidze.

 – W odstępach półrocznych ten progres był badany przez zarząd klubu, odbywało się to oczywiście na podstawie rozmów, dyskusji, analiz ze sztabem szkoleniowym i taka analiza kolejna miała być wykonana po tym sezonie, po zakończeniu rozgrywek, ale wiosenna postawa Lecha, te wyniki, które Lech osiągał w tych ostatnich tygodniach, zwłaszcza te naprawdę bolesne porażki i to wszystko sprawiło, że tę bolesną decyzję i rozstanie, tę ocenę pracy trenera Żurawia trzeba było troszkę przyspieszyć - informuje Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań

Klub rozstał się z Dariuszem Żurawiem, bo zespół spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. W obecnych rozgrywkach drużyna zajmuje 10 pozycję i traci punkty z meczu na mecz. Odpadła również z rozgrywek o Puchar Polski. A już w niedzielę poznaniaków czeka prestiżowe starcie z liderem rozgrywek PKO Ekstraklasy Legią Warszawa.


Dariusz Żuraw trenował zespół przy Bułgarskiej od 2019 roku. W sezonie 2020/2021 jego drużyna awansowała do fazy grupowej Ligi Europy i zagrała w niej kilka ciekawych meczów z wyżej notowanymi rywalami. Nowym szkoleniowcem zostanie najprawdopodobniej Maciej Skorża, który Lecha trenował już wcześniej i w 2015 roku zdobył z nim Mistrzostwo Polski. Do czasu sfinalizowania umowy z nowym trenerem, zajęcia z zawodnikami prowadzą dotychczasowi asystenci Dariusza Żurawia Janusz Góra i Dariusz Dudka.

fot. lechpoznań.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group