Asta Video Fest

Nowe inwestycje w gminie Krajenka

28.03.2021   Autor: Jakub Sierakowski
766---382
Zmiany, zmiany, zmiany. Tak można określić to, co czeka niedługo Krajenkę. W gminie rozpoczną się duże inwestycje drogowe. Powstanie ścieżka rowerowa oraz wyremontowana zostanie droga do Wysokiej.

Temat przebudowy drogi wojewódzkiej nr 190 do Wysokiej nie jest nowy. O jej remont od jakiegoś czasu postulowały władze gminy. Jednak był tam jeden problem związany z ulicą Bydgoską, która wchodzi w skład drogi.

- Droga 190 to jest droga, która wymaga szczególnej uwagi, bo jest wpisana do rejestru zabytków. Czyli rewitalizacja tego odcinka w samej Krajence, od ronda w kierunku do torów, wymaga konsultacji z konserwatorem zabytków - mówi Stefan Kitela, burmistrz KrajenkiI tak było od 2008 roku, gdy Bydgoska została wpisana do rejestru zabytków. Niedawno na linii konserwator zabytków - zarząd dróg wojewódzkich zapadł kompromis w tej sprawie. Remont DW nr 190 dostał zielone światło. Kolejną inwestycją, realizowaną w gminie będzie budowa ścieżki rowerowej, która ma podnieść bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek.
 - Jeżeli ktoś chce dojechać na północ Wielkopolski, to musi przejechać przez Krajenkę, a my musimy zadbać o bezpieczeństwo tych osób. Bardzo się cieszę, że będzie budowana ścieżka rowerowa wzdłuż naszej drogi wojewódzkiej nr 188, z Krajenki w kierunku Złotowa - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego

A dokładnie do Blękwitu. Dokumentacja techniczna budowy ścieżki ma być gotowa do końca roku. Natomiast remont DW, to kwestia 1 - 1,5 roku. Obie te inwestycje sfinansuje Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group