Remont drogi ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej

24.03.2021   Autor: Jakub Sierakowski
238---118
Droga Nadarzyce-Sypniewo do remontu. „To strategiczna inwestycja” - mówią w ministerstwie obrony narodowej. Strategiczna, bo trasa prowadzi na poligon wojskowy, ale służy także mieszkańcom powiatu złotowskiego.

- Tam gdzie jest jednostka wojskowa, tam gdzie jest wojsko, tam jest także dodatkowy impuls rozwojowy. Tak jest w przypadku drogi Sypniewo-Nadarzyce, która została wpisana do wykazu dróg strategicznych i to jest niezwykle istotne, że będziemy mogli tę drogę wyremontować, co będzie finansowane w całości ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Są na to środki, bo to są kwestie strategiczne, dotyczące bezpieczeństwa państwa - mówi Marcin Ociepa, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
Jednak jakie to są środki, na razie nie wiadomo. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że remont tego ok. 8 kilometrowego odcinka może pochłonąć mniej więcej 20-30 milionów złotych. W tej chwili kończona jest dokumentacja dotycząca przebudowy tej drogi, następnie ogłoszony zostanie przetarg i dokładne koszty będą znane po jego rozstrzygnięciu. To kluczowa inwestycja dla MON-u z powodu 21 Centralnego Poligonu Lotniczego, który już od niemal 70 lat znajduje się nieopodal wsi Nadarzyce w powiecie jastrowskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group