Asta Video Fest

Nasz region mastersami stoi

18.03.2021   Autor: Jakub Sierakowski
496---29
Mimo słusznego wieku, pan Mariusz z Zakrzewa oraz pani Teresa z Wałcza, osiągnęli ogromne sukcesy na niedawnych mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters odbyły się kilka dni temu w Toruniu. Wystartowało w nich ponad 540 osób (w tym także reprezentanci Grecji, czy Francji). Wśród nich Teresa Piwowarska z Wałcza, która stanęła w szranki w dwóch konkurencjach: rzut ciężarkiem i pchnięcie kulą.

- Śmiałam się do koleżanek, bo przeważnie z nimi wygrywałam „ Dzisiaj macie szansę, bo boli mnie kolano”. No ale „niestety” , nie dałam im tej satysfakcji, bo sama wygrałam. Cieszę się, bo człowiek mimo że się nie przygotował tak, jakby chciał, bo nie było możliwości, to sprawność nadal ma - tłumaczy Teresa Piwowarska, medalistka Masters z Wałcza.
A efektem tej sprawności są dwa złote medale. Kolejnym uczestnikiem mistrzostw Masters był Mariusz Drążkowski z Zakrzewa, który wystartował w tych samych konkurencjach co pani Teresa. Jak się okazuje, udział w zawodach wiele dla niego znaczył.

- Spełniło się moje marzenie. Dlatego, że jako junior i młodzik uprawiałem lekką atletykę, głównie pchnięcie kulą, to była moja ulubiona dyscyplina. Po ukończeniu Technikum Mechanicznego w Szczecinku w 1977 roku, można powiedzieć, że skończyłem z lekką atletykę
Mariusz Drążkowski, medalista zawodów Masters z Zakrzewa. 

Jednak cztery lata temu dzięki zawodom Masters mógł wrócić do uprawiania ulubionej dyscypliny. Dzięki temu w Toruniu zdobył dwa srebra.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group