Adam i Robert z Na Górze uczą się samodzielności

12.03.2021   Autor: Redakcja
176---96
Stowarzyszenie Na Górze realizuje przedsięwzięcie "Samo - dzielność" dofinansowane przez Gminę Piła. Projekt zakończy się 24 kwietnia. 

Projekt polega na opiece asystenckiej i przeprowadzeniu procesu usamodzielniania dwóch muzyków grupy Na Górze. Adam Kwiatkowski - wokalista oraz Robert Wasiak perkusista mieszkali do niedawna w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Obaj są niepełnosprawni. Pracują w Pile, jeden w przedszkolu jest pomocą kuchenną, a drugi w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej. W październiku ubiegłego roku otrzymali mieszkanie komunalne w Pile. W jego wyposażeniu i remoncie pomagało wiele osób i wolontariuszy. 
- Zajęcia będą polegały m.in. na nauczeniu bezpiecznego posługiwania się domowymi sprzętami, zapoznaniu z okolicą umożliwiającym samodzielne, bezpieczne poruszanie się w przestrzeni miejskiej, przyuczeniu do samodzielnych zakupów, a także kreowaniu aktywnego spędzania wolnego czasu, w tym przede wszystkim udziału w wydarzeniach artystycznych (kino, koncerty, teatr). W trakcie realizacji tego projektu zostanie nagrana piosenka nawiązująca do tematu wchodzenia w nowe, samodzielne życie, a do niej zostanie nakręcony teledysk - tłumaczy Wojciech Retz, lider zespołu Na Górze. 

Jak sobie radzą Adam i Robert z samodzielnym życiem? Też to sprawdzimy. Przygotujemy reportaż, który już w kwietniu pokażemy na antenie TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group