Kolejny krok do budowy S11 na trasie Piła - Szczecinek

04.03.2021   Autor: Redakcja
393---
Przyspieszają plany budowy drogi S11 Piła - Szczecinek. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Dokumenty trafiły do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. 

Decyzja ta ostatecznie zatwierdzi przebieg przyszłej drogi ekspresowej.   

- Spodziewany termin uzyskania DŚU to I kw. 2022 r. Dalszy etap prac przygotowawczych to opracowanie koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego w DŚU wariantu przebiegu S11. Jest to ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego można będzie rozpocząć etap opracowania projektu budowlanego. Później pozostanie uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz realizacja drogi w terenie - czytamy na stronie GDDKiA w Poznaniu. 
  
Postępowanie przetargowe na realizację zadania w systemie "Projektuj i buduj" GDDKiA  planuje ogłosić w II kw. 2023 r. Roboty realizowane będą w latach 2025-2027.  
  
- Budowa drogi ekspresowej S11 Szczecinek - Piła została ujęta w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 r.).  Projektowana S11 stanowi fragment trasy łączącej Kołobrzeg z Poznaniem, jak również element ważnego w skali kraju połączenia drogowego, w tym o znaczeniu obronnym. Zapewnia bowiem dojazd z Poznania na środkowe wybrzeże Bałtyku - czytamy dalej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group