Pilska Scena, WDK i Kino Kobiece. RCK zaprasza na seanse

17.02.2021   Autor: Redakcja
1753---900
Dziś po raz pierwszy po długiej przerwie otwiera się kino Koral w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Wciąż jednak w reżimie sanitarnym. Przy wejściu do kina należy zdezynfekować dłonie, mieć maseczkę na twarzy, a co drugie miejsce na widowni musi pozostać wolne. 

W środę, 17 lutego rusza Kobiecy Wieczór Filmowy. O godz. 18.00 rozpocznie się seans komedii francusko-belgijskiej „Małe szczęścia” (Le Bonheur des uns…). 
Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca, konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine, która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki. Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć? 
bilet: 15 złW czwartek, także o godz. 18.00 w ramach Wieczoru Dobrego Kina film "Zwierzęta nie błądzą"
Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.
bilet: 15 zł


A już w piątek, także o godz. 18.00 Pilska Scena Video. Już teraz można odbierać w Regionalnym Centrum Kultury darmowe wejściówki na to wydarzenie.  Zaprezentują się artyści, twórcy "videoartów". 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group