Innowacyjne wiaty śmietnikowe. Czy ułatwią segregację?

08.02.2021   Autor: Jakub Sierakowski
198---
Łatwiejsza i bardziej przejrzysta segregacja. Taki sposób na recykling ma spółdzielnia mieszkaniowa „Piast” w Złotowie. Przy blokach powstają specjalne wiaty śmietnikowe.

- Chcieliśmy umożliwić mieszkańcom selektywną zbiórkę odpadów komunalnych. Każdy z bloków będzie miał taką możliwość poprzez wybudowanie indywidualnych sześciu boksów śmietnikowych, które będą w pobliżu każdego bloku. W Złotowie są to 53 bloki, ogólnie łącznie z Okonkiem i Krajenką to 68 bloków, które w ciągu trzech lat będą posiadały osobne boksy śmietnikowe. Oprócz tego, że mieszkańcy będą mieli indywidualny tok segregacji śmieci, to mają teraz tę możliwość ułatwioną - tłumaczy Wojciech Buczek, prezes SM Piast w Złotowie.
 
Bo kolory każdej wiaty odpowiadają tym, które znamy z segregacji. Czyli np. niebieski to papier, a żółty to tworzywa sztuczne. Kolejne wiaty staną niedługo w następnych miejscach. To m.in. al. Piasta, Bohaterów Westerplatte, Krzywoustego, czy Szkolna. Ogółem w tym roku będzie ich ponad 20. Koszt postawienia jednej wiaty, w zależności od terenu, waha się od 25 do 35 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group