Jak przygotować się do rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym?

19.01.2021   Autor: Reklama
1442---
Wybór polisy na życie to trudne zadanie. Ogólne Warunki Ubezpieczenia mają zazwyczaj kilkadziesiąt stron i są napisane dość niezrozumiałym językiem. Chcesz znaleźć korzystną ofertę dopasowaną do swoich potrzeb oraz sytuacji życiowej? Skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym, który wybierze idealne ubezpieczenie dla Ciebie. Dowiedz się, jak przygotować się do rozmowy o polisie na życie.
 
Ubezpieczenie na życie ma zapewniać poczucie bezpieczeństwa w najtrudniejszych sytuacjach w życiu, dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej oferty. Zanim podpiszesz umowę, porównaj polisy dostępne na rynku oraz umów się na rozmowę z doradcą ubezpieczeniowym
 
Przygotowania do rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym – od czego zacząć?
Przed spotkaniem z agentem warto zapoznać się z propozycjami towarzystw ubezpieczeniowych. W tym pomoże Ci internetowy kalkulator ubezpieczeń, np. https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Uzupełnij formularz, aby system mógł przygotować zestawienie dostępnych ofert wraz z ich cenami oraz OWU. Kalkulacja pomoże wstępnie zapoznać się z cenami ubezpieczeń ustalić oraz poznać warunki ubezpieczenia, w tym sumę gwarantowaną i zakres ochrony.

Po wybraniu najkorzystniejszej polisy należy umówić się na rozmowę z konsultantem, który potwierdzi prawdziwość podanych danych i przekaże je do wybranych ubezpieczycieli. Następnie doradcy firm skontaktują się z Tobą w celu przedstawienia indywidualnej oferty.
 
Rozmowa z doradcą ubezpieczeniowym – co przygotować?
Podczas spotkania doradca przeprowadzi z Tobą wywiad na temat Twojego stanu zdrowia oraz sytuacji życiowej i historii ubezpieczeniowej. Jest to potrzebne do oceny ryzyka ubezpieczeniowego klienta. Agenci najczęściej pytają o:
 • wiek,
 • historie chorób, w tym o przebyte schorzenia, operacje i pobyty w szpitalu, np. z okresu dzieciństwa,
 • nałogi,
 • choroby przewlekłe,
 • przyjmowane leki,
 • styl życia,
 • miejsce pracy,
 • wysokość miesięcznych zarobków.
Przypomnij sobie wszystkie problemy zdrowotne, które miałeś do tej pory. Przeoczenie lub ukrycie istotnych informacji może być dla ubezpieczyciela podstawą do odmowy wypłacenia świadczenia. Przygotuj także historię swoich poprzednich polis i określ, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ochronę swojej przyszłości. Szczegółowe informacje o potrzebnych dokumentach znajdziesz np. tutaj: https://rankomat.pl/zycie/rozmowa-z-doradca-ubezpieczeniowym.
 
Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym – o co zapytać?
Wybierasz swoją pierwszą polisę na życie? Z pewnością masz wiele wątpliwości odnośnie do ubezpieczenia. Podczas rozmowy koniecznie zapytaj o:
 • dodatkowe umowy – podstawowa polisa chroni wyłącznie na wypadek nieszczęśliwej śmierci. Możesz rozszerzyć jej zakres o ochronę od poważnego zachorowania, urodzenia dziecka, rehabilitacji, hospitalizacji czy urazu ciała,
 • sumy gwarantowane – tania oferta jest często związana z małą sumą ubezpieczenia. Zadbaj o to, żeby wysokość świadczenia była zadowalająca,
 • wyłączenia odpowiedzialności – towarzystwa udostępniają listy ryzyk, na wypadek których nie wypłacą świadczenia. Warto dokładnie się z nimi zapoznać, aby uniknąć nieporozumień.
Kontakt z doradcą przed podpisaniem umowy na ochronę życia jest bardzo ważny. Podczas rozmowy nie tylko uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące oferty, ale także otrzymasz propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb. Przekonaj się sam.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group