Wsparcie dla stowarzyszeń i klubów sportowych w Chodzieży

17.01.2021   Autor: Mateusz Manthai
---
Blisko 400 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych i klubów sportowych w Chodzieży. Miasto wsparło finansowo kilkanaście stowarzyszeń.
 

- W grudniu ogłosiliśmy przetarg, na który zgłosiło się kilkanaście organizacji i przydzieliliśmy dotacje tym organizacjom. Dotacje otrzymały stowarzyszenia sportowe, stowarzyszenia senioralne oraz takie, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi. Kwoty są różne w zależności od tego, co stowarzyszenia planują zorganizować w bieżącym roku. Dla przykładu, utrzymanie działalności klubu Senior-Wigor to jest kwota 120 tysięcy złotych - mówi Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży.
 
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało wsparcie na kwotę blisko 13 tysięcy złotych. Stowarzyszenia Bioderko i Różowa Wstążeczka dostały odpowiednio 6.700 i 4.500 tysiąca. Największe dofinansowanie otrzymała Polonia Chodzież – 98 tysięcy złotych, zaś UKS Przygoda 25 tysięcy złotych. W tym roku z uwagi na niepewne wpływy do budżetu, pula dofinansowań została zmniejszona o 10%. Do rozdania było 400 tysięcy złotych. Do tej pory rozdysponowano 360 tysięcy. Pod koniec stycznia odbędzie się 2 przetarg, do którego będą mogły przystąpić pozostałe stowarzyszenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group