Co zrobić z choinkami po świętach?

10.01.2021   Autor: Artur Maras
750---
Święta święta i po świętach. Co zrobić z choinkami zdobiącymi dotąd nasze domy? Czy sztuczna choinka może trafić do śmietnikowej wiaty oraz co zrobić z potłuczonymi szklanymi bombkami?
 

Jedni już pozbywają się bożonarodzeniowych ozdób, inni chcą się jeszcze nimi nacieszyć.

- Zawsze jest prawie do końca stycznia. Jak będziemy mieli czas to rozbierzemy. Może w tym tygodniu albo do końca stycznia - mówią pilanie. 
 


Gdy nadejdzie czas rozstania, drzewko powinno trafić na śmietnik. Także  w tym roku PRGOK  zleciło przeprowadzenie poświątecznej zbiórki choinek.
 
- Jak przygotować taką choinkę do odbioru? Oczywiście powinna być ona pozbawiona wszelkich ozdób. Jeżeli mamy choinkę w doniczce również powinniśmy pozbyć się doniczki i wystawić samo drzewko w terminie odbioru - zaznacza Dorota Bonzel, specjalista ds. informacji PRGOK.
 
Harmonogram odbioru z poszczególnych osiedli w Pile, dostępny jest na stronie PRGOK oraz odpowiadającej za wywożenie odpadów z terenu miasta spółki ENERIS. W przypadku zabudowy wielorodzinnej niepotrzebną już choinkę zostawiamy przy wiacie śmietnikowej. W domkach jednorodzinnych przed posesją. A co w sytuacji gdy akurat chcemy pozbyć się sztucznego drzewka?
 
- Musimy pamiętać, że choinka sztuczna jest jako odpad wielkogabarytowy, dlatego typu odpady oddajemy do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów - przypomina Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji ENERIS.
 
Tak jak przepalone lampki choinkowe. Te można także wyrzucić do specjalnych pojemników ustawianych w sklepach RTV AGD. Do odpowiednich pojemników powinny trafić też uszkodzone ozdoby choinkowe.
 
- Wszelkie ozdoby plastikowe czy metalowe, wrzucamy do pojemnika żółtego. Ważne aby bombki, które wyglądają na szklane jednak nie wrzucać do szkła. To jest inny rodzaj szkła niż ten, który powinien być normalnie zagospodarowany w zielonym pojemniku - mówi Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji ENERIS.
 
Tylko trafić do odpadów zmieszanych. W przypadku wątpliwości najlepiej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Altvater Piła pod numerem telefonu +48 (67) 212 33 58.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group