Świąteczna akcja dla Hospicjum

09.01.2021   Autor: Artur Maras
---
Niemal 10 tys. zł trafiło do pilskiego Hospicjum. To efekt przedświątecznej akcji charytatywnej Paczka dla Hospicjum. Za pieniądze wpłacone na konto placówki, kupione zostaną środki ochrony osobistej takie jak kombinezony czy maseczki.
 
W hospicjum przebywa niemal 30 chorych. Aby w trakcie pandemii, zapewnić pacjentom bezpieczeństwo, personel musi być ubrany w odpowiedni strój ochronny.
 
- Tu nie ma żadnej taryfy ulgowej na ten moment. Musimy chronić naszych pacjentów, chronić siebie i tak jak do tej pory w dalszym ciągu nie ma odwiedzin, ale mogą przez okno czy przez tablet komunikować się z rodzinami - mówi dr piel. Alicja Graczyk, dyrektor pilskiego Hospicjum.
 
Miesięcznie na niezbędną odzież ochronną, w tym fartuchy, maseczki czy przyłbice potrzeba nawet 50 tys. zł co dla budżetu placówki jest sporym obciążeniem. Dlatego tegoroczna edycja Paczki dla Hospicjum poświęcona była zbiórce na środki ochrony osobistej. Łącznie w ramach dobroczynnej akcji na konto placówki wpłynęło...
 
- 9453 zł czyli to daje przeszło 46 paczek. Jest to znakomita pomoc - sygnalizuje Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej S. Leszczyńskiej w Pile.
 
Jednak koszty utrzymania hospicjum są nadal duże, dlatego też jego działalność można także wesprzeć przekazując 1% podatku wpisując w rubrykę zeznania podatkowego nr KRS 0000044377.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group