Spółdzielnia mieszkaniowa nagrodzona za skuteczną windykację

08.01.2021   Autor: Redakcja
402---
Czarnkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa znalazła się na pierwszym miejscu w ogólnopolskim rankingu spółdzielni mieszkaniowych. Konkurs zorganizował miesięcznik "Domy Spółdzielcze". 

Czarnkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa to 42 bloki, czyli 1316 lokali zamieszkałych przez prawie 3 tysiące osób. Jednak nie to było w konkursie najważniejsze.  

- Spółdzielnia została doceniona przede wszystkim za skuteczną i konsekwentną politykę windykacyjną, ciekawe inicjatywy na rzecz swoich członków oraz przedsiębiorczość i umiejętność sprawnego poruszania się w gąszczu coraz bardziej zawiłych przepisów prawa - czytamy na stronie spółdzielni. - Niestety w Polsce nie jest powszechna świadomość, że im bardziej zaawansowana jest w danym kraju gospodarka rynkowa, tym większy jest w niej udział spółdzielni. W państwach członkowskich Unii Europejskiej spółdzielnie cieszą się specjalnymi przywilejami ustawowymi, tymczasem przygotowane w naszym kraju niektóre projekty zmian prawa spółdzielczego zmierzają do ustawowej likwidacji tej formy gospodarowania - czytamy dalej. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group