Asta Video Fest

Seryjny włamywacz zatrzymany

07.01.2021   Autor: Redakcja
700---368
Seryjny włamywacz zatrzymany. 35-letni mieszkaniec gminy Tarnówka ma na swoim koncie 5 włamań, 1 usiłowanie włamania, 3 kradzieże oraz posiadanie kilkunastu porcji amfetaminy. Jego łupem padły elektronarzędzia, piły spalinowe, kable energetyczne i inne wartościowe przedmioty. 

Pierwsze zgłoszenia o włamaniach do garaży na terenie powiatu złotowskiego policjanci otrzymali w grudniu minionego roku. Ostatecznie zgłoszeń było 5, a pokrzywdzeni wycenili straty na ponad cztery tysiące złotych. Funkcjonariusze ustalili, że za przestępstwa te może odpowiadać 35-latek z gminy Tarnówka. 

- Policjanci z Jastrowia zatrzymali 35-latka na terenie kompleksu leśnego w okolicach miejscowości Ptusza. Mężczyzna został zatrzymany kilkadziesiąt minut po dokonaniu kolejnej kradzieży, kiedy w lesie próbował ukryć skradzione mienie. Podczas zatrzymania 35-latka policjanci dodatkowo w jego odzieży znaleźli kilkanaście porcji amfetaminy a w jego mieszkaniu przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym m.in. wiaderko z opalonymi już kablami energetycznymi, elektronarzędzia oraz wiatrówkę. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu - informuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania amfetaminy. Policjanci ustalili również, że zatrzymany 35-latek odpowiedzialny jest za kilkanaście innych przestępstw, do których doszło na terenie powiatu złotowskiego w 2020 roku. 

Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych przestępczą działalnością mężczyzny sięgają ponad 8 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy - nie wykluczone, że 35-latek usłyszy kolejne zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group