W niedzielę rozpocznie się szczepienie przeciwko koronawirusowi

23.12.2020   Autor: Redakcja
239---271
W niedzielę do Piły mają trafić pierwsze szczepionki na koronawirusa. W Szpitalu Specjalistycznym rozpoczną się szczepienia pracowników medycznych i niemedycznych szpitala, przychodni, aptek czy laboratoriów. 
27 grudnia rozpoczyna się w Polsce tzw. etap 0 szczepień przeciwko koronawirusowi. W tym dniu w 73 szpitalach węzłowych w Polsce pierwsze osoby z kadry medycznej będą mogły się zaszczepić. W Wielkopolsce akcję szczepień wśród swojego personelu medycznego przeprowadzi w najbliższą niedzielę 6 szpitali: w Lesznie, Koninie, Kaliszu oraz dwa szpitale w Poznaniu i Szpital Specjalistyczny w Pile. 

- Czekamy na pierwszą dostawę, jeszcze nie wiemy o której godzinie szczepionki do nas dotrą. Dostaniemy około 70 dawek i natychmiast rozpoczniemy szczepienia - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile. 

Uprawnieni do otrzymania szczepienia w etapie "zero" są: wszyscy pracownicy szpitala i wolontariusze, stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, czy aptekarze. W kolejnym etapie szczepienia będą dostępne dla pozostałej populacji, bez względu na to, czy ktoś chorował na COVID-19, czy też nie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group