67 tys. zł dla hospicjum ze zbiórki na rzecz Anny Stefanowicz

15.12.2020   Autor: Redakcja
923---341
Ponad 67 tys. złotych przekazała pilskiemu hospicjum córka zmarłej nauczycielki - Anny Stefanowicz. Rodzina wcześniej zorganizowała zbiórkę pieniędzy na jej pobyt w klinice wybudzeniowej. 

Anna Stefanowicz, była dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile zapadła w śpiączkę po wypadku w górach. Rodzina wówczas rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na jej leczenie w klinice. Niestety nauczycielka zmarła, zanim udało się ją umieścić w klinice. Na koncie zbiórki do tego czasu uzbierano 67 tys. zł. Teraz zebrane pieniądze Marta Stefanowicz - córka zmarłej przekazała pilskiemu hospicjum. 

- Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy śp. Annę Stefanowicz wieloletnią nauczycielkę i dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 5. Wszyscy ją kochali za radość życia, energię, humor i wielkie serce. To wielkie serce po raz kolejny poruszyło nas wszystkich, kiedy rodzina zebraną kwotę na stronie zrzutki.pl przekazała na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy/Hospicjum w Pile. Zebrana kwota wyniosła 67.083,44 zł - czytamy na Facebooku hospicjum w Pile. 
Pilskie hospicjum wciąż zbiera datki na funkcjonowanie placówki. Miesięcznie na środki ochrony osobistej potrzeba tu nawet 50 tys. zł, co rujnuje budżet hospicjum. Dlatego w tym roku pieniądze z cegiełek w ramach akcji „paczka dla hospicjum” zostaną przeznaczone właśnie na ten cel.

Datki można przelewać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile (PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833) z dopiskiem paczka dla hospicjum. 

fot. Facebook pilskiego hospicjum 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group