Paczka dla hospicjum i paczka kulturalna

05.12.2020   Autor: Artur Maras
1468---200
Ruszyła akcja Paczka dla hospicjum. W tym roku pieniądze z wpłat zostaną przeznaczone na środki ochrony osobistej takie jak kombinezony czy maseczki. Są one niezbędne dla opiekujących się chorymi pracowników placówki. Miesięcznie potrzeba na nie nawet 50 tys. zł.

W budynku przy ul. Królewskiej w Pile przebywa obecnie 29 chorych. Ze względu na epidemię nie ma odwiedzin, a personel musi być ubrany w odpowiedni strój, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom.

Kombinezon fizelinowy, na to kombinezon ochronny, ochraniacze na buty, rękawiczki... - mówi dr piel. Alicja Graczyk, dyrektor Hospicjum w Pile.

Do tego maseczka z filtrem oraz przyłbica. Jeden taki zestaw kosztuje około 200 zł.

- Czasami w ciągu doby pielęgniarka wychodząc, musi dwa albo trzy razy to zmienić, więc proszę sobie przeliczyć, to jest koszt 400-600 złotych na jedną pielęgniarkę. Na dyżurze są dwie pielęgniarki, czasami są trzy pielęgniarki, plus opiekunowie, plus fizjoterapeuci i administracja - wylicza dr piel. Alicja Graczyk, dyrektor Hospicjum w Pile.

Miesięcznie na środki ochrony osobistej potrzeba tu nawet 50 tys. zł, co rujnuje budżet hospicjum. Dlatego w tym roku pieniądze z cegiełek w ramach akcji „paczka dla hospicjum” zostaną przeznaczone właśnie na ten cel.

Datki można przelewać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile (PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833) z dopiskiem paczka dla hospicjum. 

RCK proponuje z kolei na święta „Kulturalną paczkę”. Od 6 grudnia na stronie Regionalnego Centrum Kultury zaczną pojawiać się prezenty dla mieszkańców. Będą to zapisy koncertów, spotkań autorskich czy interaktywne niespodzianki dla dzieci. Szczegóły dostępne są na stronie RCK. A już w niedzielę na ulice miasta wyjedzie wędrujący Mikołaj.

- Pojawi się w naszym mieście między 13 a 16 i tak będzie wędrował, zaczynając od naszej dzielnicy Śródmieście i objedzie wszystkie dzielnice. Zostawi swój ślad w postaci tabliczki a my mamy nadzieję, że dzieci nie wychodząc z domu, zrobią zdjęcia i wyślą do nas na naszym profilu RCK - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

Tego dnia o godzinie 17:00 na Placu Staszica tradycyjnie zostanie także rozświetlona miejska choinka. W tym roku ze względu na epidemię miasto rezygnuje jednak z imprez towarzyszących. Przed RCK stanęły za to choinki dobrych życzeń. Mieszkańcy mogą na nich zawieszać własnoręcznie wykonane ozdoby oraz karki z życzeniami​.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group