700 choinek dla szpitali, sanepidów, policji, strażaków...

08.12.2020   Autor: Redakcja
1159---321
700 choinek od pilskich leśników trafi dla szpitali, sanepidów, ośrodków pomocy społecznej, placówek edukacyjnych oraz innych instytucji walczących z pandemią koronawirusa.

Pilscy leśnicy przekażą bożonarodzeniowe drzewka m.in. do domów pomocy społecznej, żłobków, przedszkoli, szkół oraz wielu innych instytucji usytuowanych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Drzewka prosto z lasu trafią też do szpitali w Pile, Czarnkowie, Wągrowcu, Złotowie, Chodzieży, Trzciance i Wyrzysku, oraz przychodni, czy pilskiego hospicjum. 

- W pandemicznej rzeczywistości wszystko wydaje się szare i smutne, dlatego tak ważny dla naszego samopoczucia jest powiew świątecznego klimatu. Niestety nie każdy może go poczuć, szczególnie gdy zmaga się z chorobą, która zaskoczyła cały świat. Walcząc o zdrowie lub pomagając innym w tym trudnym czasie, spędzanym z dala od bliskich warto przypominać, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - mówi Dominika Nadolna, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. 

Choinki z lasu zostaną przekazane także do sześciu Powiatowych Stacji Sanitarno–Epidemiologicznych zlokalizowanych m.in. w Pile, Wałczu, Złotowie oraz laboratorium diagnostycznego w Krzyżu Wielkopolskim. 

Bożonarodzeniowe drzewka trafią też do pensjonariuszy Domów Seniora w Złotowie, Kaliszu Pomorskim i Chodzieży oraz warsztatów terapii zajęciowej m.in. w Łobżenicy, Morzewie i Wągrowcu, Hospicjum w Złotowie, a także do świetlicy w Kaliszu Pomorskim, miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej.
Tradycyjnie choinki będą przekazane także do urzędów miast i gmin, starostw, parafii oraz sołectw, np. Podstolic, Gębic i Wyszyn, Sądu oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie, a także instytucji, z którymi leśnicy współpracują, m.in. Powiatowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu oddział w Chodzieży, domów kultury, bibliotek oraz Regionalnego Centrum Kultury w Pile i wielu innych.

- Pilscy leśnicy przekazując drzewka bożonarodzeniowe dzielą się lasem z nadzieją, że zielone drzewka ukoją stres, a osoby zmagające się z koronawirusem będą już niedługo mogły osobiście odwiedzić las - mówi rzeczniczka. 

Drzewka trafią też do policjantów i strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Choinki umilą też czas młodzieży przebywającej w ośrodkach wychowawczych, m. in. w Pile, Jastrowiu, Antoniewie czy osobom osadzonym w zakładzie karnym w Złotowie.

fot. i opr. RDLP w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group