15 milionów na most

28.11.2020   Autor: Redakcja
844---138
15 mln złotych - tyle ma kosztować przeprawa przez Noteć w miejscowości Żuławka w gminie Wyrzysk. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z Funduszu Dróg Samorządowych. Wczoraj rząd przyznał dotację na projekt inwestycji. To czwarty most w Wielkopolsce z programu Mosty dla Regionów.


- Obecna przeprawa jest już w bardzo złym stanie. Jest to pewnego rodzaju łącznik nie tylko do komunikacji i do rozwoju całego powiatu pilskiego, jak i samej miejscowości Żuławka. Bardzo się z tego cieszę, jest to inwestycja rządowa, ale my chcemy wspierać takie inwestycje lokalne, bo wiemy, że one są bardzo potrzebne. One na co dzień wykorzystywane są do codziennego życia - mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.


Osada Żuławka ma kilkanaście gospodarstw, leży w pobliżu Osieka nad Notecią. Dzięki nowej przeprawie, Osiek będzie miał dobrą drogę do Smogulca w powiecie wągrowieckim, łatwiej tez będzie dojechać do Piły. Nowa przeprawa zastąpi stary most, który jest w złym stanie technicznym i grozi mu zamknięcie. Z inwestycji skorzystają także turyści, którzy chętniej będą odwiedzać Dolinę Środkowej Noteci – przekonuje ministerstwo.
W czwartek zapadła decyzja o dofinansowaniu projektu budowy mostu. Projekt będzie kosztować niemal 700 tys. zł, a  ponad pół miliona to środki rządowe. W dalszej kolejności rząd przekaże 12 mln zł na samą budowę obiektu, o łącznej wartości ponad 15 mln zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group