Jaka będzie strategia rozwoju Jastrowia?

26.11.2020   Autor: Jakub Sierakowski
811---85
Gdzie jesteśmy i w którą stronę zmierzamy - na te pytania szukali odpowiedzi radni Jastrowia. Skutkiem tych prac jest przyjęta już strategia rozwoju gminy i miasta na następne 7 lat.

Strategia rozwoju to dokument, który z jednej strony pozwala gminie ubiegać o dotacje unijne. Z drugiej, w pigułce pokazuje najważniejsze cele rozwojowe. Podczas przygotowywania strategii uwzględniane jest także zdanie mieszkańców. 

Obwodnica koniecznie musiałaby być. Poza tym, to elewacje zrobić, żeby jakoś to wyglądało. Żeby chociaż skatepark naprawili, bo tam ciągle wypadki się zdarzają. Obwodnica Jastrowia. Same miasto, jak to miasto, nie jest takie złe - przekonują mieszkańcy Jastrowia. 

Obwodnica bez wątpienia jest w mieście bardzo wyczekiwana. Jednak jej wytyczenie I budowa leżą w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad. Sama strategia zakłada coś innego.
Mamy pewną misję. A ta misja mówi, że mamy pewien potencjał z racji naszego położenia. Mamy pewien kapitał - ten kapitał to są mieszkańcy i właśnie położenie. Mamy piękny krajobraz, bo żyjemy w otoczeniu przyrody i to są nasze atuty. Stawiamy na zrównoważony rozwój - tłumaczy Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia. 

Strategia rozwoju Jastrowia zakłada 3 strategiczne cele (tutaj grafika) oraz konkretne działania: poprawę infrastruktury drogowej, budowę ścieżek rowerowych, a także większą ochronę środowiska poprzez chociażby likwidację „kopciuchów”. Strategia zakłada także m.in organizację większej liczby imprez kulturalnych i sportowych oraz wsparcie dla przedsiębiorców i ułatwienie im inwestowania w mieście.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group