S10 i S11 mają być gotowe za 8 lat

21.11.2020   Autor: Mateusz Manthai
964---82
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po raz pierwszy podała konkretne terminy zakończenia budowy kluczowych m.in. dla północnej Wielkopolski dróg - S11 i S10. Nowymi ekspresówkami z Piły do Poznania i w kierunku Bydgoszczy pojedziemy za 8 lat.

Krajowa Jedenastka już wkrótce ma zostać w całości zastąpiona przez drogę szybkiego ruchu S11. Przygotowania do jej budowy są jednak czasochłonne. Potrzebny jest dokładny projekt, finansowanie inwestycji i uzyskanie decyzji środowiskowej. Ta ostatnia wskazuje, m.in. ostateczny przebieg trasy. Ważne jest również zdanie mieszkańców, którzy ankietach sygnalizowali generalnej dyrekcji uwagi dotyczące dróg.

- Ta droga do Poznania, która ma obejść Ujście, jest potrzebna. Dużo ludzi dojeżdża do pracy, także myślę, że to będzie dobre. Okres letni to tragedia na tych szosach - zwracają uwagę mieszkańcy

Ta sytuacja niebawem poprawi się. Projektowanych jest w sumie blisko 300 kilometrów drogi S11. Odcinek Szczecinek-Piła powstanie do 2027 –go roku a odcinki z Piły do Ujścia i z Ujścia do Obornik mają zostać zrealizowane do 2028 roku.
- Miejscowości, które leżą w pobliżu DK11 są bardzo obciążone jeśli chodzi o natężenie ruchu. Zależy nam na tym, aby wyprowadzić ten ruch. Żeby ten ruch tranzytowy północ-południe wyprowadzić z miast i poprowadzić w optymalny sposób, żeby odciążyć środowisko i odciążyć mieszkańców - mówi Alina Cieślak, rzecznik poznańskiego oddziału GDDKiAZ ulgą odetchną mieszkańcy m.in. Śmiłowa, Grabówna, czy Kosztowa. 28 – kilometrowy odcinek drogi ekspresowej z Piły do Wyrzyska ma być gotowy do 2027 roku. Zarówno S11, jak i S10 będą realizowane w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zadaniem przyszłego wykonawcy będzie zaprojektowanie drogi, uzyskanie wszystkich pozwoleń oraz budowa trasy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group