Od przyszłej soboty otwarte galerie handlowe

21.11.2020   Autor: Redakcja
1005---89
Otwarte galerie handlowe, szkoły zamknięte do świąt oraz ferie w jednym okresie. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe decyzje w sprawie obostrzeń. 

Na sobotniej konferencji szef rządu zaprezentował kompleksowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19. Poinformował, że wszystkie sklepy w galeriach handlowych, zostaną ponownie otwarte od soboty 28 listopada 2020 roku. Będą one funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. Dodatkowo ustalono dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia.

Placówki kultury, z branży gastronomicznej oraz siłownie pozostaną zamknięte do 27 grudnia.

- Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważnie, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń - tłumaczy premier Mateusz Morawiecki

Szkoły będą funkcjonować w trybie nauczania zdalnego do 23 grudnia. Ferie będą skumulowane w jednym okresie od 4 do 17 stycznia. 
- Zwykle były rozłożone na różne regiony w innym czasie, jednak w roku 2021 będą skumulowane, aby ruch był jak najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać za granicę, aby siedzieć w domu i przerwać łańcuch zakażeń - tłumaczy szef rządu

Premier oszacował też możliwy termin pojawienia się pierwszych dostaw szczepionki. Będzie ona dostępna tuż po feriach, 18 stycznia.

- Rozpoczynamy dziś 100 dni solidarności, które pozwolą nam lepiej przejść przez ten okres. Na końcu tego okresu będzie pewnie dostępna szczepionka - mówi Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki nawiązał również do Świat Bożego Narodzenia. Prosił, aby były to małe spotkania w gronie rodzinnym i by nie przemieszczać się z miasta do miasta.

Dziś w całej Polsce wykryto 24 213 zakażeń, zmarło 574 osoby. W Wielkopolsce zakaziło się 2 525 osób.

fot. Krystian Maj/KPRM

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group