Asta Video Fest

9 i 12-latka podawały się za wolontariuszki

17.11.2020   Autor: Redakcja
674---216
Dwie dziewczynki podawały się za wolontariuszki. Zbierały do puszki pieniądze na leczenie Hani Łączkowskiej. Nie mały jednak zamiaru oddać pieniędzy na leczenie dziecka z zanikiem mięśni. Wydały je na... słodycze. 

Policjanci z Piły otrzymali zgłoszenie dotyczące fałszywych wolontariuszek. Dziewczynki w wieku 9 i 12 lat w weekend zbierały pieniądze dla Hani Łączkowskiej. O zbiórce na rzecz dziewczynki chorej na zanik mięśni informowaliśmy wielokrotnie. 

- Bardzo młody wiek oraz brak identyfikatorów i puszek wzbudziły podejrzenia mężczyzny, który został poproszony o wpłatę. Kiedy ten zapytał o szczegóły zbiórki, nieletnie uciekły. Chcąc przestrzec inne osoby przed oszustkami mężczyzna poinformował o zdarzeniu lokalne media - informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Policjanci szybko namierzyli dziewczynki. Jedną z nich ojciec sam przyprowadził na komendę.

- Ojciec 9-latki zobaczył wizerunek córki w internecie, dlatego natychmiast chciał wyjaśnić sprawę. Dziewczynka przyznała, że wraz z koleżanką zbierały pieniądze, jednocześnie nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania - dodaje policjant. 

Dziś policjanci będą rozmawiać z rodzicami 12-latki, która także udawała wolontariuszkę. Dzieci wydały pieniądze na słodycze. Zebrane w sprawie materiały trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group