Targ chryzantemowy w Pile. Pomóżmy branży kwiatowej!

31.10.2020   Autor: Redakcja
1054---224
Targ chryzantemowy w Pile. To próba pomocy lokalnym ogrodnikom i przedsiębiorcom handlującym zniczami. Po wczorajszej decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych podniosły się głosy, że to kolejna branża, która poniesie dotkliwe straty, w związku z tą decyzją. 

Już wczoraj, tuż po ogłoszeniu ograniczeń przez Mateusza Morawieckiego lokalni przedsiębiorcy zaczęli się organizować, by pomóc branży kwiatowej. 

- Przepiękne chryzantemy dla nas przygotowali, a nie mają ich teraz gdzie sprzedać - napisał na swoim Facebooku Krzysztof Rauhut, przedsiębiorca z Piły, który zaoferował się je kupić i rozwieźć do chętnych. 

Chwilę później zaczęły się pojawiać inicjatywy wspierające handlarzy, bo dla wielu zamknięcie cmentarzy oznacza po prostu plajtę.

- Spójrzmy na chryzantemy trochę inaczej niż zwykle. Niesłusznie zyskały opinię kwiatów „cmentarnych”. Są piękne. Wyraziste. I bezapelacyjnie kojarzą się z jesienią. To najbardziej jesienne kwiaty w całym roku.
Pomysł jest taki: odczarujmy chryzantemy. Sprawmy, że chryzantema stanie się kwiatem balkonowym i tarasowym TEGO SEZONU. Dlatego: POSZUKIWANI LOKALNI OGRODNICY I SPRZEDAWCY CHRYZANTEM, którzy po niespodziewanym zamknięciu cmentarzy zostali z masą kwiatów. Dajcie na siebie namiar, pozwólcie o sobie poinformować i zaproście do siebie tych, którzy zechcą zrobić coś inaczej i postawić jedną, dwie albo pięć pięknych, rozłożystych chryzantem na balkonie albo na tarasie
- napisał Marcin Maziarz na Facebooku Magazynu 67. 
Apele lokalnych przedsiębiorców, z różnych branż nie trafiły w próżnię. Piła już w poniedziałek o godz. 14.00 na placu Staszica zorganizuje "Targ Chryzantemowy", o ile zgłoszą się ogrodnicy. Wszyscy handlowy do niedzieli, do 20.00 mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w targu pod nr tel:  660 486 857. Te informacje są potrzebne do tego, by wydzielić stoiska dla kupców. Handlowcy będą zwolnieni z wszelkich opłat. 

- Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem nastepujące decyzje: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję. Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię - czytamy w komunikacie Kancelarii Premiera. 

fot. Gábor Adonyi z Pixabay 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group