Asta Video Fest

Innowacyjny robot powstaje... w Pile

30.10.2020   Autor: Redakcja
244---932

Multi-robot z Wielkopolski niebawem znajdzie swoje zastosowanie na całym świecie. Innowacyjne narzędzia i produkty ICT – nad tym pracuje zespół ekspertów z firmy L-Systems. To system do zarządzania produkcją.

Aktualnie prowadzone są badania przemysłowe i prace rozwojowe nad autorskim rozwiązaniem systemu.

– Prace każdego dnia postępują. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby przełomowy system do zarządzania produkcją rozpoczął swoją pracę w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. System niebawem znacznie ułatwi pracę wielu firm, jest tworzony w Polsce. To dla nas wielki projekt – zapewnia Robert Pawlak, prezes L-Systems. 

Multi-robot powstaje w poznańskim i pilskim biurze L-Systems. To oparty o koncepcję agentów system do zarządzania produkcją. Projekt jest realizowany przy udziale Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. 

- Komunikacja agentowa została zaprojektowana z wielką starannością, z przestrzeganiem zasad nazewnictwa i numeracji komunikatów - mówi prof. dr hab. Marcin Paprzycki z Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.  

W pierwszym kwartale 2021 r. zostaną zakończone prace nad prototypem Multi-Robota. Komercyjna wersja będzie dostępna pod koniec przyszłego roku. 

W ubiegłym roku, firma L-Systems podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie ze środków UE, do projektu pt: „Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstwa L-Systems sp. z o. o. sp. k. przez przeprowadzenie badań i prac rozwojowych nad Multi-robotem do zarządzania produkcją z agentami sprzętowymi, w oparciu o utworzoną infrastrukturę B+R”. Wartość projektu ponad 880 tys. zł, w tym wkład funduszy europejskich niemal 650 tys. zł. 

opr. Aleksandra Zaręba, L-Systems 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group