Darmowe czipowanie psów i kotów nie tylko dla pilan

15.10.2020   Autor: Redakcja
529---406
To już ostatnia szansa, żeby w tym roku skorzystać z możliwości darmowego zaczipowania psa lub kota. W najbliższą sobotę 17 października w godzinach 13.30 - 16.30 w siedzibie przy ul. Kwiatowej 2 odbędzie się ostatnia edycja akcji pilskiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.

Tym razem nie tylko mieszkańcy Piły, ale również osoby zamieszkujące w najbliższej okolicy, będą mogły skorzystać z nieodpłatnego oznakowania pupila wraz z rejestracją w bazie SAFE-ANIMAL.

Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest w zasadzie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Zaczipowanego zwierzaka można zarejestrować w dowolnej bazie danych, jednakże wszystkie schroniska dla bezdomnych zwierząt, lekarze weterynarii oraz organizacje pro-zwierzęce, sprawdzają dane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL, zrzeszonej w Europetnet z siedzibą w Brukseli. W Polsce znajduje się ona w rejestrze zbiorów danych osobowych, prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - tłumaczy Bogna Oleszak, prezes pilskiego oddziału Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami. 
Znakowanie zwierząt przy pomocy czipa to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania bezdomności zwierząt. Dzięki temu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa lub kota i zawiadomić go o odnalezieniu ulubieńca.

Szczegóły akcji zostaną przesłane chętnym osobom po dokonaniu zgłoszenia poprzez pocztę e-mail: toz.pila@vp.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group