Od początku pandemii liczba zakażonych w regionie przekroczyła pół tysiąca

14.10.2020   Autor: Redakcja
899---289
Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem. W naszym regionie w ciągu ostatniej doby przybyło 36 zakażonych osób. 

Tylko w powiecie pilskim w ciągu ostatniej doby przybyło 19 zakażonych osób. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zakażony jest jeden z pracowników PRGOK w Pile, w związku z tym 15 osób z tej firmy przebywa w kwarantannie. Koronawirus pojawił się też w pilskim szpitalu. Wynik pozytywny na pięciu pacjentów i trzy pielęgniarki.  

- Są to dużej mierze mieszkańcy Piły, ale też są mieszkańcy gmin: Łobżenica, Wysoka, Szydłowo i Kaczory. Są to przedstawiciele wszystkich grup zawodowych, bo mieliśmy zakażenia zarówno w DPS-ie, jak w pilskim szpitalu. Tych zakażeń będzie niestety coraz więcej - przekonuje Danuta Kmieciak, powiatowy inspektor sanitarny w Pile. 

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim pozytywne wyniki testów na SARCoV-2 otrzymało 6 osób (kobiety w wieku: 22,47, 53 i 73 lata oraz mężczyźni w wieku 25 i 69 lat). W tym jest zakażony ksiądz i pracownik jednego z publicznych przedszkoli. Wczoraj wieczorem do Czarnkowa wpłynęła decyzja o przemianowaniu miejscowego szpitala na covidowy. W placówce będzie 30 łóżek dla pacjentów chorych na covid-19. W tej chwili przebywa tam już 12 pacjentów, niestety dziś w nocy jeden z nich zmarł. 
W powiecie złotowskim zakażenie potwierdzono o trzech mężczyzn w wieku 35, 63 i 85 lat. W powiecie chodzieskim pozytywny wynik testu otrzymały cztery kobiety w wieku 37, 43, 51 i 60 lat. Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej. W powiecie wałeckim potwierdzono cztery przypadki (dziecko, 2 kobiety i 1 mężczyzna w średnim wieku). 

- Apeluję do wszystkich, o to by nosić maseczki, bo tylko one ograniczają poziom zakażeń poprzez zatrzymanie transmisji zakażonych kropelek - apeluje dyrektor pilskiego sanepidu. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 425 zakażeń:


- powiat pilski - 288 osób   
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 91 osób
- powiat chodzieski - 38 osób
- powiat złotowski - 44 osoby
- powiat wałecki - 64 osoby

fot. kaboompics

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group