Asta Video Fest

Pogoda na najbliższy tydzień (12-18.10.2020)

12.10.2020   Autor: Redakcja
527---639
W trzecim tygodniu października odczujemy tę chłodniejszą i bardziej ponurą odsłonę jesieni. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Należy przygotować się na deszcz i pierwsze przymrozki.

Poniedziałek powitał nas pochmurną aurą, która będzie nam towarzyszyć do końca tygodnia. We wtorek rano będzie mgliście i chłodno, a lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki do -2 stopni C. Dzień będzie pochmurny z temperaturą maksymalną 10 stopni C.
W środę zacznie padać deszcz. Najbardziej intensywne opady są prognozowane u nas, czyli na zachodzie i północy kraju. Powieje umiarkowanie, a miejscami intensywnie, co może spotęgować odczucie chłodu. Temperatura wyniesie w dzień 13 stopni C. Czwartek to lekka zmiana w pogodzie. Przestanie padać, pojawią się przejaśnienia. Wiatr także uspokoi się. Temperatura niezmiennie w granicach 9-13 stopni C. W piątek podobnie. Nocami temperatura spadać będzie poniżej 5 stopni C. Przyszły weekend również chłodny – W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno i padać będzie przelotny deszcz. W niedzielę w północnej połowie kraju się rozpogodzi i jedynie na południu prognozowane są opady deszczu – czytamy na stronie IMGW.

Z długoterminowych prognoz pogody wynika, że listopad w naszym regionie będzie bardziej deszczowy niż w poprzednich latach. Natomiast średnia temperatura na terenie Polski utrzyma się „w normie”.

źródło: IMWG
fot: Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group