Czy miasto dogada się z powiatem w sprawie strzelnicy?

02.10.2020   Autor: Michał Kępiński
1631---310
Nagły zwrot w sprawie Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza. Miasto chciało obiekt wydzierżawić i miało już potencjalnego inwestora. Dziś wstrzymuje się od ogłoszenia przetargu i siada do rozmów z powiatem na temat przekazania strzelnicy.

Tydzień temu informowaliśmy o planach Urzędu Miasta na zagospodarowanie terenów „Tarczy”. Urzędnicy obiekt chcieli wydzierżawić i przygotowywana była procedura przetargowa. Ta miała ruszyć na przełomie października i listopada. I tu nastąpił nagły zwrot akcji. W poniedziałek podczas Debaty Politycznej w naszej telewizji padły zaskakujące słowa..

- Procedura przetargowa została wstrzymana w uznaniu szlachetnych, dobrych intencji ze strony starostwa do podjęcia rozmów z prezydentem miasta w kwestii wykorzystania tego obiektu - mówi Marek Toboła, radny Rady Miasta Piły. 

A chodzi o pismo jakie na początku września skierował starosta do pilskiego magistratu. Zwrócił się on w nim z propozycją przejęcia strzelnicy. Jeszcze tydzień temu przed naszymi kamerami wiceprezydent Beata Dudzińska mówiła, że temat przekazania obiektu powiatowi nie wchodzi w grę. Dziś urzędnicy nie są już tak stanowczy.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania odpowiedzi, w tym tygodniu ona wyjdzie do starostwa, przedstawimy w tym piśmie nasze stanowisko, nasze propozycje i zaprosimy starostę na spotkanie do urzędu - informuje Monika Łukomska, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami UM w Pile. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miasto może przekazać strzelnicę w zarządzanie starostwa, ale będzie chciało odzyskać poniesione nakłady. W kuluarach mówi się o kwocie 6 mln złotych. Na taki wydatek starostwa może jednak nie stać. Czy w takim razie powiat wystartuje w przetargu?
3-3,4 tys. złotych miesięcznie za przeszło 5 hektarów, za około 1000 metrów pod dachem to jest to czynsz można powiedzieć śmieszny. Natomiast ta długoletnia dzierżawa nie umożliwi nam jako powiatowi otrzymania środków zewnętrznych na rozbudowę tego obiektu - twierdzi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

A powiat chciałby strzelnice wykorzystywać głównie na potrzeby młodzieży szkolnej, a przyległe tereny jako miejsce rekreacji mieszkańców. By tak się jednak stało potrzeba dodatkowych inwestycji, właśnie z środków zewnętrznych. W powodzenie rozmów na linii miasto-starostwo liczy prezes najstarszego klubu strzeleckiego w mieście. Jego zawodnicy od kilku lat zamiast korzystać z obiektów „Tarczy” tułają się po strzelnicach w Jastrowiu czy Chodzieży.

- Jeżeli by to się udało, to sądzę, że byśmy mogli obiekt uratować, ponieważ ktoś kto by przyszedł w zarządzenie tym obiektem ze strony starostwa miałby już pewne poglądy jak to robić, żeby nie zrobić tych błędów, które zrobiła spółka działająca na terenie strzelnicy - przekonuje Kazimierz Sadowski, prezes SKS Inter-Continental Piła. 

Czy strzelnica trafi w ręce powiatu, czy zostanie wydzierżawiona powinno okazać się za kilka tygodni. Wiele będzie zależeć od oferty, jaką magistrat przygotował dla starostwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group