Wielkie filmowe emocje w kinach Helios!

29.09.2020   Autor: Redakcja
3208---565

Początek października w Heliosie zapowiada się niezwykle interesująco! Już w najbliższy piątek odbędzie się Nocny Maraton Filmowy prezentujący aż trzy ekranizacje powieści Stephena Kinga, premierę będzie miała polska komedia w niezwykłej obsadzie „Jak zostać gwiazdą” oraz kolorowa animacja dla całej rodziny - „Trolle 2”. Ponadto w repertuarze znajdą się: film familijny „Tarapaty 2”, poruszający dramat „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” oraz „Pętla” – najnowsza produkcja w reżyserii Patryka Vegi. Tradycyjnie nie zabraknie także wyjątkowych seansów specjalnych. Każdy, nawet najbardziej wymagający widz, z pewnością znajdzie propozycję dla siebie!
 

W piątek premiera filmu "Jak zostać gwiazdą". Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej „Ostra” (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu „Ostrej” do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show-biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

2 października we wszystkich kinach Helios będzie miała miejsce niepowtarzalna uczta filmowa - noc z ekranizacjami kultowych powieści Stephena Kinga! Jako pierwszy zaprezentowany zostanie absolutny klasyk gatunku, uznawany za jeden z najlepszych filmów wszech czasów - horror „LŚNIENIE” z Jackiem Nicholsonem w brawurowej roli głównej, następnie widzowie zobaczą jego kontynuację – „DOKTOR SEN” z porywającą kreacją Ewana McGregora! Noc zakończy świetny „ŁOWCA SNÓW”. Czterech przyjaciół wybiera się do domku w lesie, by spędzić czas na męskich rozmowach
i polowaniu. Pewnej nocy odwiedza ich myśliwy, który przed kilkoma dniami zabłądził… Tej nocy żaden kinoman nie powinien zmrużyć oka!

Dla fanów mniej ekstremalnych emocji, na wielkim ekranie czekają także bardzo pozytywne propozycje! Po gigantycznym sukcesie pierwszej części, zachwytach krytyków i publiczności oraz międzynarodowych nagrodach, przyszedł czas na zupełnie nową przygodę - premierowe pokazy kolorowej animacji „Trolle 2”. Queen Poppy i Branch odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle. W związku z tym, wspólnie z grupą przyjaciół, postanawiają wyruszyć w wielką podróż.

Młodzi widzowie mogą wybrać się także na kontynuację największego hitu polskiego kina familijnego XXI wieku. „Tarapaty 2” to szalone przygody, wakacyjny klimat, wybuchy, pościgi i opowieść o prawdziwej przyjaźni! Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – piękny obraz Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą go odnaleźć i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty…

W najbliższą niedzielę, 4 października, w ramach cyklu Filmowe Poranki mali kinomani zobaczą zestaw bajek z serii „Tomek i przyjaciele”. Ten animowany serial dla całej rodziny opowiada o przygodach małej niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek. Dzięki swojej pracowitości jest on numerem 1 i tym samym - przykładem dla innych. Jest zawsze uśmiechnięty i kiedy tylko może chętnie wszystkim pomaga. Projekcję Filmowych Poranków poprzedzą konkursy i zabawy w sali kinowej, a także pozytywne Łamigłówki HelioSówki.

Na moc filmowych wrażeń oczywiście mogą także liczyć starsi widzowie. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich trudne pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż przez 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Obraz Jana Holoubka uderza prosto w serce, prawdziwie porusza i zmusza do głębokiej refleksji.

„Pętla” w reżyserii Patryka Vegi przedstawia kulisy tzw. „afery podkarpackiej”. Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta i dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję.

W tym tygodniu Helios zaprasza także na filmy dokumentalne! „Wojtyła. Śledztwo” to pełnometrażowy film hiszpańskich twórców przygotowany w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Nikt wcześniej nie spotkał się z przeszło miliardem ludzi... Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Czy możliwe jest, by powszechnej świadomości umknęło coś, co kryje się za jego publicznym wizerunkiem?
 
Podczas czwartkowego seansu z cyklu Kultura Dostępna (8 października) zaprezentowany zostanie obraz, którego nie powinien przegapić żaden fan rockowych dźwięków: „Kult. Film”. Ten muzyczny dokument zawiera nigdzie niepublikowane materiały z życia zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. To prawdziwa, emocjonująca produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie byłaby taka sama.

Do zobaczenia na porywających seansach w kinach Helios! Szczegóły dotyczące projektów specjalnych oraz pełnego repertuaru dostępne są na stronie: www.helios.pl. Planując wizytę w kinie i kupując bilet wcześniej, kinomani mogą wybrać najlepsze miejsca i zaoszczędzić więcej. Do zobaczenia na jesiennych seansach filmowych!

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group