Stypendium dla pilanki

27.09.2020   Autor: Artur Maras
541---
Tylko dwóch studentów w Polsce, w tym pilanka, z zagranicznym stypendium. Alicja Ładzińska wyjedzie do Baruch College w Nowym Jorku. Taką szansę otrzymał także gdańszczanin Karol Handzel. Wartość każdego stypendium to 40 tysięcy złotych.

- Zawsze marzyłam o tym aby wylecieć do Stanów. Nie wiedziałam, że taka szanse dostanę właśnie jeśli chodzi o stypendium, że będę mogła kontynuować naukę. Poznać w takim sposób to miasto i kraj - mówi Alicja.


Alicja Ładzińska pochodzi z Piły. Ukończyła Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące. Obecnie studiuje w języku angielskim międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim.
Karol Handzel studiuje prawo kanoniczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendyści wyjadą do Stanów Zjednoczonych gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. W Nowym Jorku nie tylko będą studiować, ale także spotykać się z Polonią i polskimi dyplomatami. Fundatorem stypendium jest Narodowy Instytut Wolności oraz Polska Fundacja Narodowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group