Fototapety wracają do łask

24.09.2020   Autor: Reklama
561---

Zastanawiając się nad odświeżeniem wnętrza, warto zwrócić uwagę na bardzo popularne fototapety. I słusznie! Modne w latach 70, fototapety powróciły w lepszej odsłonie. Teraz mają lepsza jakość, są łatwe w naklejaniu, a wybór wzoru jest praktycznie niczym nie ograniczony. Jak więc wybrać fototapetę, żeby cieszyć się nią w swoim wnętrzu jak najdłużej? Poniższe wskazówki pomogą Ci dokonać wyboru.

Jakie są tapety?
Fototapety na rynku są przedstawione w kilku opcjach do wyboru:

  • tapety papierowe; takie tapety są bardzo kapryśne w naklejaniu, mogą także stracić kolory lub ulec zniszczeniu z czasem. Plusem takich tapet jest bardzo niska cena;
  • tapety winylowe na podkładzie flizelinowym; mają największą gęstość, są elastyczne i łatwe do naklejenia, a pokryte dodatkową warstwą lakieru akrylowego są praktycznie niezniszczalne - odporne na ścieranie i wilgoć; do tego można wybrać ich fakturę, a cena takich tapet nadal nie jest wysoka;
  • tapety flizelinowe; są idealnym rozwiązaniem dla ceniących sobie przede wszystkim ekologiczność. Są matowe, dlatego więc świetnie wyglądają w odcieniach pastelowych. Cechują się najwyższą ceną wśród przedstawionych.
Na co zwrócić uwagę?
W salonie zazwyczaj przyjmujemy gości oraz spędzamy dużo czasu z rodziną. Naturalne więc jest dążenie do eleganckiego i modnego wykończenia salonu. Fototapety w pełni umożliwiają realizację takiego pomysłu, lecz przed zakupem warto zwrócić uwagę na niektóre momenty:
 
  • Chcemy udekorować fototapetą jedną ścianę czy cały pokój? Wybierając aktywną i jaskrawą tapetę dla całego pokoju ryzykujemy przeciążenie wnętrza. Lepiej przykleić fototapetę na jedną ścianę, a resztę ścian wykończyć za pomocą farby lub spokojnych stonowanych tapet.
  • Wybierając zdjęcie czy obraz, który znajdzie się na tapecie, sprawdź jego rozdzielczość. Zdjęcie niskiej jakości, wydrukowane na dużej tapecie, będzie rozmazane i niewyraźne. 
  • Przed złożeniem zamówienia można poprosić konsultanta w sklepie internetowym, aby przygotował wizualizację twojego wnętrza z użyciem konkretnej fototapety. Pomoże to uniknąć sytuacji, kiedy zakupione tapety nie pasują do pozostałej części salonu.

Czy poradzę sobie z naklejeniem tapet?
Proces jest bardzo prosty nawet dla osób bez doświadczenia. Należy przestrzegać instrukcji, która zazwyczaj znajduje się w opakowaniu. Przed rozpoczęciem naklejania warto jednak zadbać o takie szczegóły:
 
  • zagruntować ścianę w celu pozbycia się drobnych nierówności, a także zwiększenia przyczepności tapet;
  • przygotować narzędzia: pędzle, wałki, pojemnik dla kleju oraz drabinę;
  • wynieść lub zabezpieczyć meble przed zanieczyszczeniami;
  • zadbać, aby w pomieszczeniu nie było przeciągów.

Kiedy już wiesz, jak wybierać tapety, pozostaje Ci część najbardziej przyjemna: wybór wzoru. Dla Twojej wygody poniżej przedstawiamy kilka inspiracji wykorzystania fototapet w salonie. 

Przeczytaj więcej o: fototapety, tapeta,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group