Elektryczne autobusy już w przyszłym roku

19.09.2020   Autor: Magdalena Lach
489---252
Nowoczesne elektryczne autobusy wyjada w przyszłym roku na ulice Piły. Miejski Zakład Komunikacji podpisał umowę z firmą Solaris na zakup pięciu całkowicie bezemisyjnych pojazdów.

- Wkraczamy na zupełnie nową ścieżkę elektryczności. Za chwilę wszystko, co z tym związane, a więc inne rodzaje, pewnie wodór. Także naprawdę historyczny moment - mówi Tadeusz Majewski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile

O planach zakupu pierwszych elektrycznych autobusów dla Piły mówi się od początku zeszłego roku. W związku z zamiarem wymiany taboru na bezemisyjny Miejski Zakład Komunikacji zdobył na to unijne pieniądze. W czwartek prezes MZK podpisał z firmą Solaris umowę na zakup 5 nowoczesnych pojazdów Solaris Urbino Electric. Wraz z infrastrukturą do ładowania, autobusy kosztują ponad 16 milionów zł, z czego 85% to unijne dofinansowanie.
Nowe pojazdy o długości 12 metrów pomieszczą 70-ro pasażerów i będą kursować na trasie linii nr 5. Ekologiczne piątki docelowo wrócą na ulicę 14-go Lutego. Jazda nimi będzie bardziej komfortowa – przede wszystkim cichsza, bardziej płynna. Pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w fotokomórki, trzeba je będzie doładowywać co 30 km.

Pierwsze elektryki zobaczymy na pilskich ulicach pod koniec przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group