Klaudia Adamek brązową medalistką Mistrzostw Polski!

28.08.2020   Autor: Redakcja
349---22
Klaudia Adamek (Gwardia Piła) zdobyła w biegu na 100 metrów brązowy medal 96. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, odbywających się we Włocławku. Wygrała najbardziej utytułowana sprinterka ostatnich lat Ewa Swoboda. Z kolei w biegu na 100 metrów mężczyzn wygrał były zawodnik Gwardii Piła Remigiusz Olszewski.

-Brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów należy do mnie. Kochani, cieszę się jak dziecko. Dwa lata czekałam na ten moment Medal seniorski to dla mnie bardzo duży sukces, po dwóch latach walki ze zdrowiem jestem tu gdzie jestem i walczę dalej - napisała na swoim profilu na Facebooku Klaudia Adamek
Podopieczna trenera Romana Marciniaka na metę wbiegła z czasem 11.81 sek. Wygrała Ewa Swoboda (11,52), druga była Pia Skrzyszowska (11,76).

Za tydzień, dla świeżo upieczonej brązowej medalistki, kolejna bardzo ważna impreza lekkoatletyczna - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Na tym samym dystansie, tyle że w kategorii mężczyzn, zwyciężył były zawodnik Gwardii Piła, a obecnie Zawiszy Bydgoszcz Remigiusz Olszewski (10,51).