Przychodnia wraz z izolatorium powstanie w Chodzieży

23.08.2020   Autor: Mateusz Manthai
697---644

Przychodnia z funkcją izolatorium powstanie w Chodzieży. Placówka umożliwi lekarzom bezpieczne przyjęcie zakażonych pacjentów. Prototypowy projekt lecznicy to prawdopodobnie pierwsza taka inwestycja w kraju.

- Budujemy jak gdyby nową przychodnię z pełną funkcjonalnością izolatorium. Założyliśmy sobie funkcjonalność, gdzie w sposób bezpieczny dla naszych pacjentów, a także dla nas, pacjentów infekcyjnych będziemy mogli spokojnie przyjmować. COVID i ta sytuacja, w której się znaleźliśmy jest dla nas nowym zjawiskiem. W związku z tym planujemy system śluz, niezależne wejście - wyjaśnia lekarz rodzinny Tadeusz Mehl.

Dzięki niemu osoba zakażona nie będzie stanowić zagrożenia dla pozostałego personelu przychodni. Najważniejszym elementem ma być system całkowitego przepływu powietrza. To będzie wymieniane systematycznie co kilka minut. W podziemiach przychodni przy Jagiellońskiej znajdzie się gabinet lekarski oraz zabiegowy, poczekalnia, toalety, czy pomieszczenie dezynfekcyjne. Lekarz po zbadaniu pacjenta będzie mógł zmienić zanieczyszczoną odzież i wziąć prysznic.

Prace nad projektem rozpoczęły się w kwietniu. Koniec remontu planowany jest na listopad.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group