Seniorka straciła oszczędności swojego życia

19.08.2020   Autor: Redakcja
284---316
W ostatnim czasie w naszym regionie nasiliły się działania oszustów próbujących wyłudzić pieniądze od osób starszych metodą "na policjanta". Niestety 64-letnia mieszkanka powiatu pilskiego, martwiąc się o los najbliższych, padła ofiara oszustów. 
-Sprawca wykorzystując społeczne zaufanie do policji i troskę o los najbliższych seniorki wyłudził od niej 200 tys. złotych. Kobieta otrzymała telefon od rzekomego policjanta z informacją, że najbliższa jej osoba spowodowała śmiertelny wypadek. Jedynie natychmiastowe wpłacenie kaucji pozwoli uniknąć kary. Seniorka będąc przekonanym, że rozmawia z prawdziwym policjantem oraz czując odpowiedzialność za dalszy los najbliższych 64-latka przekazała oszustom pieniądze - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Policja apeluje, aby w przypadku otrzymania podobnych telefonów jak najszybciej zakończyć rozmowę i zadzwonić pod numer telefonu 112. Policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nigdy nie dzwonią z żądaniem ich przekazania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group