Święto muzyki klasycznej w Pile

15.08.2020   Autor: AK
220---121
12. Piła Festival & Academy rozpocznie się już jutro. A w niedzielę miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli uczestniczyć w koncercie Inauguracyjnym w Sali Miejskiej w Pile. To nie jedyny koncert.

- W sali miejskiej odbędą się dwa koncerty. Inauguracyjny i koncert poświęcony in memoriam maestro Krzysztofowi Pendereckiemu. Sekstet, który wykonają artyści, konsultowali z żyjącym jeszcze maestro. Dodatkowym koncertem festiwalowym będzie koncert jazzowy w ogrodach Muzeum Staszica. Będzie to nie lada gratka, dlatego że przyjadą do nas naprawdę najlepsi z najlepszych jazzmanów nowej generacji w Polsce - Paweł Tomaszewski i wokalista Wojciech Myrczek - mówi Andrzej Czaja, dyrektor Piła Festival & Academy. 
 
Ten koncert w ogrodzie muzealnym już w najbliższą środę. Tym razem ze względu na zagrożenie epidemiczne w zajęciach nie uczestniczą studenci zagraniczni. W sumie w konsultacjach będzie brało udział 12 laureatów konkursów smyczkowych. Swoje umiejętności będą szlifować pod okiem trzech profesorów: dyrektora artystycznego i znakomitego wiolonczelisty Marcina Zdunika, altowiolistki Katarzyny Budnik oraz skrzypka Janusza Wawrowskiego. Piła Festival & Academy zakończy się 22 sierpnia koncertem studentów academy oraz ogłoszeniem laureatów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group