Przez weekend 6 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie pilskim

10.08.2020   Autor: Redakcja
1079---390
Tylko przez weekend w powiecie pilskim przybyło 6 nowych zakażeń na koronawirusa. Wśród nich są pilanie, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości. 

Wśród zakażonych są m.in. dwie mieszkanki gminy Miasteczko Krajeńskie (to pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej, który od dziś do odwołania będzie zamknięty). Zamknięty jest też Urząd Gminy, bo pracownicy są w kwarantannie. Akty zgonu wystawia w zastępstwie Urząd Stanu Cywilnego w Wyrzysku. 

Nowe przypadki zakażenia to także m.in. jeden obywatel Bułgarii mieszkający w Pile oraz kolejny ksiądz z pilskiej parafii pw. św. Jana Bosko przy ul. Libelta.  To ks. Daniel Śliwiński, który przebywa w izolacji. Natomiast ks. Artur Kucharski oczekuje w izolacji na kolejne badanie. Pozostali kapłani mają wynik negatywny, ale sanepid przedłużył im kwarantannę o tydzień.

- W tej chwili mamy 20 osób z potwierdzonym SARS-CoV-2. Nie ma w tej chwili znaczenia, czy to są osoby z kontaktu, czy też takie, które badały się przed wyjazdem do sanatorium, bo tych zakażeń będzie nam przybywać. Jedyne co można zrobić to pamiętać o prewencji, czyli zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni zamkniętej oraz myciu i dezynfekowaniu rąk - mówi  Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 
W sobotę pilski sanepid wraz z policją i strażą miejską rozpoczął kontrolę sklepów wielkopowierzchniowych. Sanepid kontrolował pracodawców, czy pracownicy mają do dyspozycji płyny dezynfekcyjne i czy zasłaniają usta i nos. Straż i policja zaś mają uprawnienia do kontrolowania klientów oraz karania mandatami. W sobotę też inspektorzy pojawili się po raz pierwszy na weselach. Skontrolowano obsługę dwóch uroczystości weselnych. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 141 zakażeń:

- powiat pilski - 49 osoby 
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 61 osób
- powiat chodzieski - 10 osób
- powiat złotowski - 2 osoby
- powiat wałecki - 19 osób 

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group