Czy powstanie Centrum Innowacji Technologicznych?

07.08.2020   Autor: Michał Kępiński
271---22
Powiat Pilski pozyskał prawie 600 tys. złotych na doposażenie 4 pracowni przedmiotowych i podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w Powiatowym Centrum Edukacji. Starostwo chce w tym miejscu stworzyć także Centrum Innowacji Technologicznych.

– Będzie to obiekt na miarę XXI wieku, 26 pracowni, od pracowni takich jak pracownia robotyki, automatyki, diagnostyki samochodowej, mechatroniki. Nie ma właściwie chyba dzisiaj przedmiotu, który jest nauczany w naszych szkołach zawodowych, który to przedmiot nie będzie miał tutaj swojej pracowni, więc na pewno jest to krok milowy do przodu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 


To jednak na razie tylko melodia przyszłości. Powiat pilski utworzenie takiego Centrum Innowacji Technologicznej uzależnia od dofinansowania, jakie samorząd miałby otrzymać z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Stosowne dokumenty zostały już złożone, ale decyzja o przyznaniu środków lub ich odmowie zapadnie w najbliższych kilku miesiącach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group