Kosmetologia w medycznym wydaniu

29.07.2020   Autor: Redakcja
1337---69
Jonoforeza, galwanizacja, elektrostymulacja – brzmi skomplikowanie? Nie dla studentów kosmetologii, którzy nie tylko doskonale wiedzą, czym są te zabiegi, ale przede wszystkim – jak prawidłowo je wykonać, aby przywrócić skórze zdrowy wygląd. 

W ostatnich latach rynek kosmetyczny rozwija się bardzo dynamicznie, co sprzyja wzrostowi liczby gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej czy salonów odnowy biologicznej. Fakt ten w połączeniu z rosnącą rolą nowoczesnych rozwiązań technologicznych i medycznych w zakresie medycyny estetycznej sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na odpowiednio wykształconych w tej dziedzinie specjalistów.

Trzyletnie studia na kierunku kosmetologia, to ogromna dawka wiedzy, oparta na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych. Dzięki wykładom i ćwiczeniom z kadrą lekarzy różnych specjalności, studenci doskonale wiedzą, jak pomóc skórze zmienionej chorobowo, jak właściwie odczytywać składniki kosmetyków i dermokosmetyków, jakie zabiegi z wykorzystaniem najnowszych technologii zastosować, aby opóźnić procesy starzenia się skóry.

STUDIA W PRAKTYCE
Najpierw teoria akademicka, zajęcia z kadrą z kierunków medycznych, podstawy anatomii, fizjologii, genetyki, biologii, farmacji i alergologii. Wiedza ta stanowi bazę do specjalistycznego wywiadu z pacjentami. Po zajęciach teoretycznych, czas na praktykę. Pracownie kierunku kosmetologia w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, wyposażone są w profesjonalny sprzęt m.in. sondy do sebumetrii – czyli pomiaru natłuszczenia naskórka, tewametrii – ukazującej proces przeznaskórkowej utraty wody, korneometrii – obrazującej stopień nawodnienia oraz najnowszego sprzętu, jakim jest ultrasonograf wysokich częstotliwości, który wnikliwie obrazuje zmiany w skórze i naskórku. Umożliwia on dokładne przeanalizowanie skóry zmienionej chorobowo, a także narażonej na nadmierną ekspozycję promieni UV.
A to nie wszystko. Studenci mają do dyspozycji urządzenia wykorzystujące światło, ciepło, zimno, ultradźwięki, pole elektromagnetyczne, ciśnienie. Ujędrnianie skóry z wykorzystaniem procesu galwanizacji i jonoforezy, nie stanowi już problemu, tak samo jak wykonanie prawidłowej elektrostymulacji, modelującej sylwetkę, czy sonoforezy i peelingu kawitacyjnego, jak również oksybrazji i hydrabrazji, które oczyszczają, dotleniają i rozjaśniają zmęczoną skórę. Do tego dochodzą umiejętności z zakresu podologii, mikropigmentacji i trychologii.

Najważniejsze jednak, aby studenci wykonywali zabiegi prawidłowo i profesjonalnie. Dlatego też proces kształcenia trwa 3 lata i czuwają nad nim nie tylko lekarze, ale także praktycy, znający specyfikę tego dynamicznie rozwijającego się rynku.

KOSMETOLOG Z DYPLOMEM
Ukończone studia otwierają ciekawe perspektywy zawodowe. To nie tylko samodzielne prowadzenie gabinetu kosmetologicznego i odnowy biologicznej, ale także umiejętność współpracy z lekarzami dermatologami, planowania odpowiedniego rodzaju zabiegu, stosowania specjalistycznych preparatów, prawidłowego odczytywania składników kosmetyków z uwzględnieniem przeciwskazań i wskazań dla pacjentów.
Co ważne – już podczas studiów Uczelnia umożliwia podnoszenie kwalifikacji, organizując kursy i szkolenia z najnowocześniejszych metod i zabiegów stosowanych w kosmetologii. A co o studiach mówią absolwentki?

Otwarcie własnego gabinetu kosmetologicznego „Atelier Piękna”, to efekt pasji i otwartości na potrzeby klientów. Zawdzięczamy je właśnie ukończeniu studiom w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Specjalizujemy się w zabiegach pielęgnacyjnych twarzy oraz ciała. Wytwarzamy własne kosmetyki, na bazie naturalnych składników posiadających certyfikat. Wraz z biegiem czasu dążymy do doskonalenia naszych umiejętności i poszerzania zakresu usług – podsumowują absolwentki kierunku kosmetologia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group