"Zawodowy" oszust w rękach policji

28.07.2020   Autor: Redakcja
377---192
"Zawodowy" oszust w rękach policji. 60-latek z powiatu pilskiego od ponad roku był poszukiwany listem gończym. Ukrywał się w Bydgoszczy.

Mężczyzna żył z oszustw. Odbywał karę wieloletniego więzienia za wyłudzenia pieniędzy. Gdy rok temu nie wrócił z przepustki wydano za nim list gończy. W tym czasie 60-latek okradł kilka osób.

- Zawodowo wykorzystywał swoje umiejętności wprowadzania w błąd innych osób i uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Oszust w większości przypadków zamawiał usługę transportową od firm z różnych regionów kraju. Następnie w trakcie podróży prosił kierowcę o gotówkę. Kiedy ten się zgodził mężczyzna wychodził do instytucji lub firmy, w celu rzekomego załatwienia pilnej sprawy, ale nigdy już nie wracał. Podobnie oszukane zostały osoby, które przekazywały pieniądze na załatwienie formalności związanych z podjęciem pracy poza granicami kraju - tłumaczy mechanizm oszustwa mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Jak podkreśla policjant oszust był bardzo przebiegły i wyrafinowany.

- Stosowane metody potrafił dopasować do danej sytuacji i okoliczności. Ofiarami tak manipulowano, że były przekonane, iż przekazane pieniądze w kwocie około 300-1000 zł zostaną im zwrócone. O tym, że zostały oszukane dowiadywały się dopiero po czasie - dodaje funkcjonariusz. 

60-latka pilska policja zatrzymała na dworcu PKP, kiedy to przyjechał do Piły oszukać kolejną osobę. Zanim mężczyzna ponownie trafił do zakładu karnego, usłyszał 5 zarzutów oszustwa za co grozi mu dodatkowa kara 12 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają postawienia mu kolejnych zrzutów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group