Nielegalne gry hazardowe w Wałczu. Policja skarbowa zajęła lokal

20.07.2020   Autor: Redakcja
990---218
8 komputerów, pieniądze na wypłaty wygranych i monitoring zabezpieczono w wałeckiej kafejce internetowej. Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zakończyła nielegalną działalność kawiarenki, w której urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Lokal był dobrze zabezpieczony. Przed wejściem był monitoring, a do wewnątrz wpuszczane były wyłącznie osoby zaufane, weryfikowane przez obsługę kafejki. Drzwi miały też zamontowane blokady. 

- Dlatego akcja wymagała dużego zaangażowania ze strony funkcjonariuszy, odpowiednich przygotowań i planów. Realizację przeprowadzali funkcjonariusze z ogromnym doświadczeniem i wiedzą dotyczącą zwalczania nielegalnego hazardu i to miało bezpośrednie przełożenie na pozytywny wynik tej realizacji - czytamy w komunikacie KAS. 

Zabezpieczono 8 komputerów, pieniądze na wypłaty wygranych, oraz monitoring. 

Przypomnijmy: Urządzanie gier hazardowych dozwolone jest tylko w kasynach gier. Wszelkie inne lokalizacje są nielegalne. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary, 100 tys. zł od każdego automatu, zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karna skarbowa, tj. kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
Monitorowanie i regulowanie rynku gier hazardowych wynika m.in. z zagrożenia uzależnieniem od hazardu.

- Problem uzależnienia od hazardu dotyczy w takim samym stopniu dorosłych, jak i nastolatków. Praktycznie nieograniczony dostęp do różnorakich form hazardu skutkuje niepokojącym wzrostem w Polsce liczby osób uzależnionych. Szczególnie hazard internetowy, którego dostępność jest znacznie większa niż tradycyjnych gier, oraz gry na automatach niosą ze sobą zwiększone ryzyko uzależnienia i zagrożenia dla nieletnich. Łatwość uzależnienia jest szczególnie odczuwalna u osób niepełnoletnich, które, jako mniej dojrzałe emocjonalnie od dorosłych, są bardziej podatne na pokusy, co powoduje, że w ich przypadku szybciej przekształcają się one w uzależnienie - czytamy dalej w komunikacie. 

Uzależnienie zaś może prowadzić do depresji. 

fot. KAS Szczecin

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group