Droga Zawada-Piła po remoncie

05.07.2020   Autor: Michał Kepiński
576---
Droga powiatowa na odcinku Zawada-Piła oddana do użytku. Ten prawie 2 kilometrowy fragment drogi zmienił się nie do poznania. Powiat pilski na realizacje ten inwestycji pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Poszerzono nawierzchnię jezdni do obowiązujących standardów, wybudowano chodnik, zostały zlokalizowane trzy przejścia dla pieszych, zostało wymalowane oznakowanie poziome w postaci linii segregacyjnych oraz zostały ustawione znaki - mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Modernizacja tego odcinka drogi pochłonęła ponad 2 miliony złotych. To kolejny remont tej trasy. W latach 2016-2018 powiat wyremontował odcinek przebiegający przez gminę Szydłowo. Teraz na remont czeka ulica Kamienna, która jest odcinkiem drogi powiatowej, ale zarządza nią miasto. Wynika to z porozumienia, jakie samorządy podpisały w 2007, gdzie powiat pilski przekazuje rocznie milion złotych na utrzymanie dróg powiatowych znajdujących się w granicach Piły oraz miliona złotych na zadania inwestycyjne. Teraz z tej ostatniej puli powiat proponuje przeznaczenie 500 tys. złotych w tym roku i w latach następnych właśnie na remont ulicy Kamiennej. Miasto do tego pomysłu jeszcze się nie ustosunkowało.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group