Cztery prawa jazdy zatrzymali wałeccy policjanci

25.06.2020   Autor: Redakcja
405---412
Cztery prawa jazdy zatrzymali wałeccy policjanci. Rekordzista jechał motocyklem z prędkością 102 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h. 

W trakcie działań pod nazwą „Zero tolerancji dla piratów drogowych” funkcjonariusze w czterech przypadkach zatrzymali dokument prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.
- Rekordzistą był zatrzymany do kontroli drogowej 47-letni kierujący motocyklem marki Yamaha, który w miejscowości Jabłonowo na krajowej „dziesiątce” rozwinął prędkość do 102 km/godz, w miejscu gdzie ograniczenie wskazuje dozwoloną prędkość do 40 km/godz. 40-letni i 61-letni kierowcy pojazdu osobowego i ciężarowego przekroczyli w tym, samym miejscu prędkość o 57 i 52 km/godz. Kierujący pojazdem ciężarowym usprawiedliwiał swoje zachowanie tym, iż praktycznie nie wychodzi z pojazdu, bo ma na swoim koncie przejechanie 200 tysięcy kilometrów w ciągu jednego roku - relacjonuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Całej czwórce policjanci zatrzymali dokumenty prawa jazdy, nałożyli kary grzywny i przypisali punkty karne. Podczas tych działań policjanci skontrolowali w sumie 39 pojazdów z czego 28 kierujących przekroczyło prędkość. 

fot. KPP Wałcz 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group