Zniżki na siłownię, czy do muzeum i kina. Rusza Karta Seniora

10.06.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
516---215
Kino, muzeum, a może basen, czy siłownia? Już za chwilę wszystkie te i atrakcje staną się bardziej przystępne dla czarnkowskich seniorów. 1 lipca rusza czarnkowska Karta Seniora.

- Przede wszystkim chodzi tutaj o poprawę dostępności usług, tych które są oferowane przez gminę. Ale chodzi o tą szeroką dostępność do usług związanych czy to z kulturą, czy ze sportem i rekreacją - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa. 

Czarnkowska Karta Seniora wejdzie w życie 1 lipca. Na jej podstawie osoby, które ukończyły 60. rok życia będą mogły ze zniżką korzystać ze wspomnianej kultury i rekreacji. Seniorzy w kinie zapłacą jak za bilet zbiorowy, do muzeum wejdą zaś bezpłatnie.

Największa zniżka czeka na miłośników rekreacji wodnej, bilet na basen z kartą będzie można kupić aż 80 procent taniej. Także obiekty przy Szkole Podstawowej 2 w Czarnkowie czekają na osoby starsze. Opłata za korzystanie z siłowni w hali sportowej zostanie obniżona o 25 procent, a za saunę o 20 proc.

Przygotowana oferta nie jest ostateczną, program jest otwarty na przedsiębiorców instytucje, które zechcą do niego przystąpić w przyszłości. Aby otrzymać Czarnkowską Kartę Seniora, należy złożyć wniosek do Urzędu Miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group