Ponad sto tysięcy złotych trafi do pilskich działkowców

18.05.2020   Autor: Redakcja
650---126
Ponad sto tysięcy złotych trafi do pilskich działkowców. Dotację w sumie 2 mln złotych dla całej Wielkopolski przekazał Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Do pilskiego okręgu trafi 280 tys. złotych, a do samej Piły - do ośmiu ogrodów wnioskujących o dotację trafi ponad 115 tys. Pieniądze są przeznaczone na inwestycje. 

–  W tym roku po raz pierwszy w historii 2 miliony złotych zostało przeznaczone na wsparcie ogrodów działkowych w całym naszym województwie –informuje Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Wsparcie finansowe otrzymają działkowcy nie tylko z Piły, ale także z Chodzieży, Rogoźna, Obornik, Międzychodu, Szamotuł, Trzcianki, Łobżenicy, Mirosławia Ujskiego oraz Wągrowca. Maksymalne dofinansowanie jednego zarządu działkowego może wynieść 40 tys. złotych.
Przybywa amatorów wypoczynku na ogrodach działkowych

– Aż 19 ogrodów z naszego okręgu otrzymało 278 400 złotych, co w historii, w poprzednich latach nie było możliwe. Sześć pilskich rodzinnych ogrodów działkowych złożyło wniosek, o dofinansowanie do ogrodzeń ogrodowych, dwa ogrody wnioskowały o wsparcie inwestycji związanych z wodą - tłumaczy Marian Praczyk, prezes Okręgowego Oddziału PZD w Pile. 

opr. Urząd Miasta w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group