Kradł ule, ponieważ kompletował pszczele domki

14.05.2020   Autor: Redakcja
---24

Policjanci z Tuczna zatrzymali 64 letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego, który dokonał kradzieży korpusów uli pszczelich i innych elementów niezbędnych do skompletowania pszczelich domków. 
 

Do kradzieży doszło na prywatnej posesji mieszkańca Tuczna. Mężczyzna zgłosił policjantom kradzież 8 pszczelich korpusów, 4 metalowych stojaków, 4 daszków i 80 sztuk ramek niezbędnych do konstrukcji pszczelich domków. Straty oszacowano na kwotę 890 złotych - informuje asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. 

Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. To 64 letni mieszkaniec powiatu trzcianeckiego. Jak się okazało zakupił jakiś czas temu elementy do konstrukcji  pszczelich domków, ale te nie spełniały jego wymogów. W związku z tym, postanowił dokonać kradzieży brakujących mu elementów i niezbędnych do konstrukcji uli. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Przyznał się do kradzieży. Za popełniony czyn, według kodeksu karnego 64 latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group